Přejít na obsah

Na úřad přes internet

Úřad vlády České republiky – www.vlada.cz

Stránky informují o činnosti vlády České republiky, jejích členech, poradních a pracovních orgánech vlády. Zveřejňují týden předem program jednání vlády, obsahují archiv programů a zápisů ze zasedání vlády, usnesení vlády od roku 1991, projevy, rozhovory a články členů vlády, jejichž činnost zajišťuje Úřad vlády ČR.

Portál veřejné správy – portal.gov.cz

Poskytuje státem garantované informace – úplný seznam obcí a úřadů, podrobné návody k řešení množství životních situací, úplné, bezplatné a aktuální znění zákonů České republiky a Evropské unie, umožňuje vyřídit některé agendy prostřednictvím e-podání. Součástí Portálu je také bohatý mapový server. Portál zajišťuje Ministerstvo informatiky ČR.

Portál Ministerstva vnitra – www.mvcr.cz

Velké množství databází a dokumentů, z nichž největší zájem veřejnosti vyvolávají sbírka zákonů, neplatné dokumenty, odcizená vozidla, seznamy StB. Portál pátrá po hledaných a pohřešovaných osobách, falzech, odcizených uměleckých dílech, nabízí seznamy občanských sdružení, politických stran a hnutí, veřejných sbírek, úřední desky všech okresních ředitelství Policie ČR, informace pro cizince…

Portál Ministerstva práce a sociálních věcí – www.mpsv.czwww.uradprace.cz

Kompletní nabídka volných míst ze všech úřadů práce, informace o státní sociální podpoře včetně elektronických formulářů. V části EURES informuje o možnostech práce v EU/EHP, v registru UIR-ADR umožňuje ověřování odres…

Portál Ministerstva průmyslu a obchodu – www.mpo.cz

Stránky jsou rozčleněny do sekcí Ministr a ministerstvo, Podpora podnikání, Statistické zjišťování, Zahraniční obchod, Ochrana spotřebitele, EU a vnitřní trh, Energetika a suroviny, Průmysl a stavebnictví. Sekce Podpora podnikání obsahuje informace o živnostenském podnikání, máte možnost si stáhnout jednotný registrační formulář a další.

Portál Justice.cz – portal.justice.cz

Nabízí úplné a aktuální informace z rejstříkových evidencí resortu (obchodní rejstřík, konkursní řízení, evidence znalců, tlumočníků a znaleckých ústavů) a zároveň shromažďuje a poskytuje operativní informace z ministerstva spravedlnosti i ze všech 200 složek, které jsou do resortu justice začleněny.

Portál Ministerstva financí – www.mfcr.cz

Stránky obsahují informace, statistiky, databáze, vyhlášky, adresáře a odkazy související s financemi. Vyhledávaný je Administrativní registr ekonomických subjektů, součástí je i celní portál a daňový portál, elektronické podání některých daňových přiznání…

Portál Businessfinfo.cz – www.businessinfo.cz

Informace pro začínající podnikatele ve formě průvodců a návodů pro řešení běžných „životních situací“ podnikatele. Pro exportéry a podniky s exportním potenciálem jsou určeny zastřešující informace o možnostech, novinkách, akcích a konkrétních obchodních příležitostech ze zahraničních trhů soustředěné z mnoha zdrojů státní i soukromé sféry.

Centrální adresa – www.centralniadresa.cz

Kdo hledá nové podnikatelské příležitosti, měl by tyto stránky sledovat, protože jsou zde zveřejňována všechna výběrová řízení, jejichž zveřejnění je povinné ze zákona. Informační systém o dražbách a ostatních nabídkách.

Česká pošta – www.cpost.cz

Stránky hlavního partnera 9. ročníku Března – měsíce internetu informují o všech službách, včetně elektronických.

Krajský úřad – Královehradecký kraj – www.kr-kralovehradecky.cz

Krajský portál.

Městský úřad Kostelec nad Orlicí – www.kostelecno.cz

Stránky města Jičína.