Přejít na obsah

Rezervace knih

Rezervovat lze dokument, jehož žádný exemplář není volný.

Rezervovat dokument  si můžete v knihovně u on-line katalogů samostatně, prostřednictvím knihovníka nebo přímo přes své čtenářské konto

Rezervovat dokumenty si mohou pouze registrovaní čtenáři MK Kostelec nad Orlicí. Vyřízení Vaší rezervace Vám přijde sms zprávou nebo pokud jste na čtenářské přihlášce uvedl(a) adresu své elektronické pošty, bude Vám zaslána zpráva o vyřízení Vaší rezervace také e-mailem.

Zrušit rezervaci může čtenář sám prostřednictvím svého čtenářského konta a to dříve, než je mu zaslána sms zpráva nebo e-mail s termínem vyzvednutí rezervace. Zrušit rezervaci je možné také e-mailem nebo telefonicky nebo osobní žádostí při návštěvě knihovny.

Objednat ke stažení z regálu lze pouze ten dokument, který je momentálně volný. Objednat dokument si můžete přes své čtenářské konto. Služba je určena pro uživatele registrované v knihovně. Požadovaný dokument si můžete vyzvednout až po obdržení potvrzující sms zprávy nebo e-mailu.

V online katalogu se přihlásíte do svého čtenářského konta, vyhledáte si požadovaný titul a kliknete na Rezervovat/objednat titul a následně na Odeslat požadavek. (viz. obrázky níže)