Přejít na obsah

Na co se ptáte

Na co se nás nejčastěji ptáte

Popros jednoho z rodičů, aby s tebou poprvé do knihovny zašel, vyplnil přihlášku a svým podpisem potvrdil správnost údajů a souhlas s výpůjčním řádem. Po zaplacení registračního poplatku 50,- Kč jsi přihlášen/a. Tento poplatek je na celý kalendářní rok, takže pokud se přihlásíš například v březnu, máš zaplaceno až do dalšího března.

Knihy, časopisy, e-knihy, audio knihy, deskové hry a Kouzelné čtení.

I z domova se můžeš podívat na on-line katalog zde, pokud si s vyhledáváním nevíš rady, přijď do knihovny a paní knihovnice ti poradí, jak se v něm hledá.

Výpůjční doba knih je jeden měsíc a časopisů 14 dní. Jestli knihy a časopisy nevrátíš včas, nebo si je neprodloužíš, pošleme ti upomínku, která se platí.

Za 10 Kč ti vystavíme novou, za opakovanou ztrátu však zaplatíš 50 Kč.

Nevadí, stačí si je prodloužit telefonicky, emailem nebo on-line přes náš katalog. Tam to ovšem nepůjde, pokud máš knihy déle než 3 měsíce, knihy jsou rezervovány jiným čtenářem nebo nemáš zaplacené poplatky na rok.

Stává se to, pokud je lehce poškozená zaplatíš maximálně od 50 Kč do 100 Kč poplatek , pokud jsi ji ztratil/a, je nejlepší koupit stejnou novou knihu a nebo zaplatíš kromě ceny knihy ještě poplatek navíc.

To bohužel nejde, pokud chceš půjčit knihu z dospělého oddělení, např. povinnou četbu, zajde ti tam pro ni paní knihovnice.

Jistě, ve výpůjčních hodinách, kdy je otevřeno na dětském oddělení. Půl hodiny denně je zdarma.