Přejít na obsah

MVS

Jak funguje MVS

Pokud nenaleznete Vámi požadovaný titul ve fondu naší knihovny, je možné požádat o jeho zajištění z jiné knihovny. Knihovny naopak mohou požádat o zapůjčení titulu z naší knihovny.

Jak si mohu knihu objednat?

Jednoduše – máte na výběr z těchto možností:

  1. čtenáři MěK Kostelec nad Orlicí vyplněním žádanky pro čtenáře na webových stránkách knihovny určené pro čtenáře
  2. knihovny vyplněním žádanky pro knihovny na webových stránkách určené pro knihovny
  3. vyplněním žádanky přímo u výpůjčního pultu
  4. zasláním e-mailu s údaji žádané knihy (autor, název, rok vydání, ISBN, číslo Vaší čtenářské průkazky) na adresu dospele@biblio.cz

Jak dlouho mohu mít knihu vypůjčenou?

To je zcela v kompetenci poskytující knihovny. Většinou se jedná o 30 dní, někdy to bývá i kratší doba. Pro Vás je podstatný údaj, který dostanete napsaný na lístečku společně s knihou při jejím vyzvednutí v knihovně. Do tohoto data je nutné knihu buď vrátit, nebo zažádat o její prodloužení!

Jak si mohu výpůjčku prodloužit?

  1. zasláním e-mailu na adresu dospele@biblio.cz
  2. sdělením svého požadavku službě u výpůjčního pultu

Je ale nutné vědět, že ne vždy poskytující knihovna dokument prodlouží! Zároveň je podmínkou včasné požádání o prodloužení, tedy minimálně pět dní před uplynutím stanovené výpůjční doby.

Kolik mě bude využívání MVS stát?

Cena je dle aktuálního ceníku České pošty. Pokud bychom dokument objednávali ze zahraničí, cena se pohybuje od 250 do 600 Kč. Záleží na knihovně, která nám tuto službu pomůže zprostředkovat. V tomto případě vždy budete o konečné ceně informování a knihu objednáme až po Vašem souhlasu.