Přejít na obsah

VF nové knihy 2021 – pro dospělé


Läckberg, Camilla – Kameník

Třetí část ze série detektivních příběhů současné švédské autorky, v němž se v rolích vyšetřovatelů objevují spisovatelka Erika Falcková se svým manželem, zkušeným detektivem Patrikem Hedströmem.


Andrews, Ivana – Otoč se tváří ke slunci

Alice se po smrti své tety, která byla její jedinou příbuznou, cítí osamělá a touží opustit Vídeň. Za pomoci realitního makléře zakoupí statek na venkově, jenž ji svým vzezřením přímo učaroval. Nemovitost má věcné břemeno ve formě útulku pro opuštěná zvířata a Alice se tak musí naučit, jak se o tato zvířata starat. Na pomoc ji přichází mladý veterinář, který v nové majitelce statku nalezne zalíbení. Tato náklonost je oboustranná a jejich vztah se pomalu rozvíjí. Alicinou jedinou starostí je násilnický soused, jenž nedokáže snést pocit odmítnutí a začne Alici ohrožovat. Jak dlouho bude trvat, než někomu půjde o život? Dokáže ho nově zamilovaný pár zastavit včas?


Antalíková, Silvia – Bermudský trojúhelník

Muž, manželka a milenka bloudí v nebezpečném bermudském trojúhelníku. Co může zmizet ve hře, v níž se za peníze dá koupit všechno, i láska, luxusní bydlení, drahé dary, vždy nová vizáž a ukradené okamžiky v náručí ženáče? Stanou se pro Pusu zárukou věčného štěstí? Vychutnejte si příběh, kterým vás provede nevěrný manžel i milenka. Vyvázne někdo z nich bez újmy na hrdosti? Karty zamíchá až náhodné setkání. A po něm už nic nebude jako předtím.


Antalíková, Silvia – Náš milý synek

Puberťák dokáže nadělat pěknou kopu starostí a kluk z této knížky je navíc jeden průšvih za druhým. A když je k tomu na něj matka úplně sama, jednoho dne pohár přeteče a situace se stává kritickou. Naštěstí má každý syn od přírody ještě otce, ale ten náš o něm šestnáct let nevěděl a jenom zírá, co všechno se může dít, když má ze dne na den na krku teenagera.


Appleyard, Meredith – Ordinace v divočině

Zdravotnice Lea Jacksonová přijímá místo v drsné pouštní oblasti na staveništi pro důlní činnost v Nickel Bluffu. Od prvních chvil však musí čelit situacím jak předpokládaným, tak naprosto netušeným. Arogantní šéf Alex ji nerespektuje, osazenstvo základny ji přijímá vlažně a s nedůvěrou, Lea také naráží na závažná pochybení v bezpečnosti práce, je na ni však vyvíjen tlak, aby případ přešla. Objevuje se také první ctitel, Frank, majitel firmy, která v areálu pracuje. Věci začínají nabírat nenadálý směr, když se Alexovo chování k ní začne měnit a plnit citem. Na druhou stranu však Lea cítí i narůstající hrozbu ze strany Franka. Jak Lea zvládne tuto svou životní lekci? Prosadí se v tvrdé a nekompromisní komunitě? Ustojí tlak z Frankovy strany? A přeroste vzájemná náklonnost s Alexem v láskyplný vztah?


Arnaldur Indriðason – Temná zákoutí

V jednom bytě je nalezena mrtvola osamělého starého muže. Na stole leží výstřižky z novin, jež se týkající případu vraždy, k níž došlo za druhé světové války. Tehdy kdosi zardousil mladou dívku a její tělo ukryl u Národního divadla v Reykjavíku. Až na tyto výstřižky se v bytě starce nic podezřelého nenajde. U oběda s bývalou kolegyní Martou se o muži dozvídá vysloužilý policista Konráð. Když přijde řeč na ony novinové články, zpozorní. Na případ té mrtvé dívky si totiž velmi dobře vzpomíná ze svého dětství…


Bowman, Valerie – Neodolatelný ničema

Lady Daphne Swiftová vždy obdivovala své dva bratry, kteří hrdě sloužili koruně. Ona sama je možná žena, ale je odhodlaná dokázat, že dovede být stejně užitečná jako muži v její rodině. Dokonce zajde tak daleko, že se tajně vdá za špióna. Jenže po jejich první společné misi, když si Daphne uvědomí, že Rafe vnímá jejich manželství jako ryze profesní záležitost, rozhodne se pro okamžité anulování sňatku. Dá si za cíl co nejrychleji se vdát za jiného, aby na Rafa zapomněla, a mohla se tak věnovat své další misi – najít člověka, který zabil jejího bratra…


Braunová, Lucia – Děsivé odhalení

Kadeřnice Anabela se seznamuje s charizmatickým chirurgem Danielem a prožívá ideální lásku. Po návratu ze služební cesty se však doktor zvolna mění v psychopata, Anabela se ocitá v nebezpečí a dojde i na znepokojivé odhalení děsivého tajemství. Naštěstí už je v záloze další, snad konečně ten pravý muž…Příběh je koncipován jako emotivní osobní výpověď hlavní hrdinky.


Brookes, Adam – Noční dravec

Z pracovního tábora uteče po dvacetiletém věznění muž přezdívaný Burák a prchá přes pouště severozápadní Číny. Před svým zatčením pracoval pro britskou tajnou službu, ale po návratu do Pekingu zjišťuje, že se mezitím vše změnilo a v nebezpečných uličkách velkoměsta mu hrozí smrt. Snaží se spojit se svými bývalými chlebodárci prostřednictvím novináře Philipa Mangana a nabízí tajné informace výměnou za vlastní život. Jeho tajemství je však cennější, než si kdokoli z nich dokázal představit, a Mangan se stále hlouběji zaplétá do pavučiny lží a intrik.


Brown, Sandra – Zachráněné dopisy

Když Kylin manžel zahyne při teroristickém útoku v Káhiře, zhroutí se jí svět a upne se na novorozeného syna. Po čase si s kamarádkou otevře květinářství a žije poklidně a spokojeně. Ovšem jen do chvíle, kdy jí do života vtrhne jiný muž. Přistěhoval se do města, kde Kyla bydlí, začal podnikat ve stavebnictví a je ho všude plno. Je zajímavý, přitažlivý a zábavný společník, snaží se Kylu získat, ale není jednoduché proniknout do jejího srdce, kolem něhož si vybudovala ochrannou zeď. Navíc před ní skrývá tajemství, s nímž se jí neodvažuje svěřit…


Caboni, Cristina – Tajemné cesty parfémů

Elena byla odjakživa silná. Od toho dne, kdy ji ještě jako malou holčičku opustila matka, hledá cit a pohlazení. Naučila se spoléhat jen sama na sebe. Své emoce uzamkla za dveřmi. V šestadvaceti letech ji život opět vystavil zkoušce, její talent jí však určil cestu…


Caine, Rachel – Ve víru

Gwen Proctorová unikla bývalému manželovi a zachránila svoji rodinu. Utéct se jí ale nedaří před jeho nechvalnou proslulostí sériového vraha. Ani před zvrácenými internetovými trolly, kteří stále usilují o to, aby byly jeho zločiny pomstěny. Gwen se ale schovávat nehodlá. Ne když má jedinou misi: vytvořit svým dětem normální životní podmínky. Teď se jí však ozvala žena v ohrožení. Marlene Crickettová z odlehlého městečka Wolfhunter má panický strach o sebe a o svou dceru. Když Gwen do izolované obce na venkově dorazí, Marlene už je mrtvá – a z vraždy lidé viní její dceru. Až na to, že té se Marlene vůbec nebála. Gwen neodjede, dokud nezjistí, z koho měla strach doopravdy. Jenže teď už je možná pozdě. Past už je nastražená a chystá se sklapnout.


Cílek, Roman – Zloděj snů : příběh mladého vraha

Zkušený autor literatury faktu a detektivek předkládá čtenářům rychlým spádem děje se vyznačující vyprávění o propletenci lidských osudů, zmarněných snech a útěku nejen před spravedlností, ale i sebou samým. Mladík neukočíruje svou geny mu danou náturu, dopustí se hrdelního zločinu a pak prchá, stává se štvancem a je za dramatických okolností hledán a stíhán nejen kriminalisty, rodinou, ale i ostny svého vlastního svědomí.


Cílek, Roman – Dno vyschlé studny

Soubor řemeslně zpracovaných kriminálních povídek a příběhů, ve kterých není nouze o dramaticky vypjaté situace a překvapivé pointy. Některé povídky jsou psychologicky laděné, jiné nepostrádají osobitý humor. Všechny však zobrazují vyostřené vztahy a situace mezi lidmi, které mohou vést ke spáchání trestného činu.


Cimický, Jan – Tržnice Wang Frères

Režiséru Karpíškovi začal den jako každý jiný, nenápadně. Ale bylo souzeno, že ještě téhož dne dojde ke zlomu, který ho značně potrápí. Když odchází z vietnamské tržnice, zastaví ho celní správa a při běžné prohlídce zjistí, že jeho jméno figuruje v registru dlužníků. A podle nových zákonů mu tedy celníci odeberou a na místě zabaví auto. A aby toho nebylo málo, na účtence z tržnice, která zůstane ve voze, jsou stopy krve zavražděné trhovkyně. Té, od které si koupil letní košili…


Cimický, Jan – Ostrov smrti

Poručík Beran řeší případ, ve kterém je brutálně zavražděno několik osob, včetně malé pětileté holčičky. Jediná stopa, která případy spojuje, je vzdálený polynéský ostrov. Po uveřejnění v médiích se na policii přihlásí manželský pár, který podá hrůzné svědectví o řádění vyšinutého jedince, který manipuluje obyvateli, kteří jsou jen poslušnými vykonavateli jeho příkazů.


Crosbie, Lynn – Kdes byla včera v noci

Šestnáctiletá středoškolačka Evelyn nemá zrovna jednoduchý život. Vyrůstá s matkou alkoholičkou, která se utápí ve vlastní ztracené minulosti, ve škole zažívá těžkou šikanu a myšlenky na sebevraždu ji provázejí na každém kroku. Nad vodou ji drží láska k plakátu Curta Cobaina, který spáchal sebevraždu dříve, než se ona narodila, a s nímž vede sáhodlouhé rozhovory. Po předávkování drogami najde Cobaina ležet vedle sebe na nemocniční posteli, nyní pod jménem Celine Black. Cobain si ze svého předchozího života pamatuje jen útržky, tak se ti dva pustí do nového života, založí vlastní kapelu a prožívají spolu velkou lásku, drogová deliria, skandály a žárlivé scény.


Černohlávková Večeřová, Barbora – Můj rok s inženýrem

Prožijte rok v jedné „typické“ české domácnosti, která se jistě neliší od milionů dalších. Prožijte jej pohledem ženy, manželky a matky, která se s laskavým humorem sobě vlastním zamýšlí nad nenadálými i „nadálými“ rodinnými situacemi. Situacemi, které jsou tak důvěrně povědomé, že máte chuť vykřiknout: „Ano! To znám!“ Prostřednictvím krátkých fejetonů rozčleněných podle ročních období a následně měsíců nahlížíte do domácnosti a prožíváte s členy rodiny lapálie všedního života. Ať už jde o vyzvedávání dětí z různých institucí, nebo na kolik stupňů se dávají přezkáče do trouby.


Dán, Dominik – Klubko zmijí

Neznámý střelec popravil doma v posteli okresního prokurátora a o dva dny později kandidáta na starostu okrajové městské části. Korupční aféra kolem zavražděného prokurátora dostane jasnější kontury, až když se detektivům podaří najít prokurátorovu asistentku. Po jejím výslechu nabere vyšetřování nový směr, který musejí detektivové z oddělení vražd před nadřízenými tajit. Podezření, že se jim někdo shora dívá přes rameno a snaží se s nimi manipulovat, přeroste v jistotu. Detektiv z oddělení vražd Richard Krauz tuší, že přímý úder na zkorumpované papaláše jim dá pořádně zabrat a že bude vyřešení záhady dvou bestiálních vražd víc než bolestivé.


Dán, Dominik – Sára

Detektivové Richard Krauz a Jozef Fischer vyšetřují vraždu vlivného ředitele konzorcia bank. Našli ho v jeho pracovně s prostřelenou hlavou. Není jasné, jak vrah překonal důmyslný zabezpečovací systém a jak je možné, že na místě činu nezanechal jedinou stopu. Případ nepostupuje dokud neznámý dobrodinec nepošle na Oddělení vražd záhadný balíček. Je v něm videokazeta s nahrávkou vraždy. A dokonce tvář muže, který střílí… A všichni ho dobře znají! Ale ten se zatne a nechce promluvit, přestože ví, že mu hrozí nejtěžší trest. Je však muž z videokazety opravdu vrah? Případ se začíná komplikovat a detektivové zjišťují, že je nejistý nejen pachatel, ale ani zavražděný nemusí být tím, kdo měl původně zemřít…


De Giovanni, Maurizio – Prokletí

Carmela Caliseová byla dobrou duší neapolské čtvrti Sanita – tak proč ji někdo zavraždil? A navíc tak neskutečně brutálním způsobem? Takové otázky kladou komisaři Ricciardimu šokovaní svědci. Jenže brzy se ukáže, že stará Caliseová byla dobrou duší přesně za tři procenta lichvářského úroku. A najednou je zde případ s desítkami podezřelých, protože na prahu třicátých let minulého století se vraždilo za málo. Odmítla někomu posečkat s placením? Kam se poděl její zápisník? A kdo byl jejím komplicem a kdo sokem? Ricciardi jen pomalu rozplétá důvody, které mohly vést ke krvavému činu, a jeho pátrání jej zavádí nejen do těch nejchudších zákoutí Neapole, ale i mezi smetánku, nad kterou drží ochranu špičky fašistického režimu, stejně jako do prostředí vykladačů tarotu.


De Giovanni, Maurizio – Místo pro každého

Komisař Ricciardi společně se svým věrným praporčíkem Maoinem budou vyšetřovat komplikovaný zločin sahající do vysokých kruhů společenské smetánky. Během horkého léta 1931 se skandální informací číslo jedna stala vražda překrásné záletné vévodkyně Adriany Mussové. V hledáčku podezřelých se usadí jak její starý bohatý a podváděný manžel, tak nevlastní syn Ettore, či Adrianin milenec Capece. Na pozadí vyšetřování zločinu se společenská nálada komplikuje rostoucím vlivem italských fašistů.


De Giovanni, Maurizio – Den zesnulých

Román z krimisérie s komisařem Ricciardim, obdařeným záhadnou schopností empatie. Vyšetřování zdánlivě bezvýznamného případu smrti osiřelého chlapce je ztíženo faktem, že Neapol roku 1931 se připravuje na návštěvu samotného Benita Mussoliniho.


De Giovanni, Maurizio – Bolest

Vzrušující atmosféra Neapole třicátých let a velmi nevšední detektiv Luigi Alfredo Ricciardi. Zločiny vyšetřuje nejen díky své inteligenci, ale také díky nevšednímu daru či cejchu ze sféry nadpřirozena. Komisař Ricciardi totiž vídá mrtvé a zjevují se mu jak obrazy zločinců, tak i obětí. Bohužel také intenzivně vnímá a cítí bolest těchto přízraků ze světa duchů a to ho předurčuje k samotářskému životu podivína. Jako detektiv má však skvělé výsledky a tak je povolán i k vraždě světově proslulého tenora Arnalda Vezziho. Ricciardi se tak musí zorientovat ve specifickém světě opery a proniknout i do tenorovy duše a není to právě příjemná záležitost. Navzdory všem tíživým okolnostem však komisař neúnavně kráčí odhalit pravdu a nalézt spravedlnost. Autor je neapolským rodákem a v knize tak skutečně ožívá jedinečná atmosféra Neapole.


Doerr, Anthony – Čtvero ročních období v Římě

Autobiografický román, v němž autor vzpomíná na rok, který společně s rodinou strávil v okouzlujícím Římě. Když jednoho sychravého podzimního dne přilétá Anthony Doerr s manželkou a syny do Říma, aby zde rok strávil na postu akademického pracovníka, ještě neví, co vše mu tento pobyt poskytne. Stejně jako se postupně střídají roční období, probouzí se jeho láska a obdiv k tomuto jedinečnému italskému městu.


Dušek, Milan – Minulosti neutečeš

Detektivní román zkušeného českého autora tohoto žánru zachycuje náročnou práci týmu vyšetřovatelů pod vedením kriminálního komisaře Béma, který rozplétá složitou kriminální kauzu. Když se dvaadvacetiletá Veronika vdá a brzy po svatbě se jí narodí syn, ještě netuší, co ji v životě čeká. Zanedlouho její manžel zemře při nehodě na motorce a technici zjistí, že s brzdným systémem jeho Kawasaki 550 někdo manipuloval. Případ tedy přebírá kriminálka, která současně řeší i přepadení dvou bankovních poboček v regionu. Indicie nasvědčují tomu, že se tu objevila nová parta, avšak pátrání je zatím bezvýsledné…


Dvořák, Otomar – Zločin štábního strážmistra

Historická detektivka zkušeného českého autora, v níž se hlavní hrdina pokouší odhalit skutečné pozadí událostí, které vedly k poválečnému odsouzení českého četníka ke dvaceti letům žaláře.


Ekman, Kerstin – Poslední pramen

Do životů lidí ve vesnici Černá Voda zasáhne válka. Myrten, dcera Hillevi Halvarssonové, je už dospělá. Do Stockholmu odjíždí s tajemstvím, o němž neví ani Kristin. Její milovaná nevlastní sestra, která utrpěla během války velkou ztrátu, dokáže proniknout skrze zapomnění a spojuje minulost s přítomností. Stále k ní mluví zvuky a vůně hor, zná místa v lese, kde se ozývá dětský pláč. Z příběhu nemizí ani malíř Elis – nyní žije ve Švédsku a i on má své tajemství. Nikdo nezná jeho minulost ani to, odkud přišel…


Ekman, Kerstin – Vlčí kůže

Začátkem jara roku 1916 se mladá porodní asistentka Hillevi Klarinová z Uppsaly vydává do kraje Jämtland na severu Švédska. Následuje pastora Edvarda, jenž se tam má ujmout správy farnosti Černá Voda. Hillevi, která je s Edvardem tajně zasnoubená, není na to, co ji na severu čeká, připravena. Kraj neprostupných lesů a černých jezer je odlehlý a drsný, síly přírody ohromné a nepředvídatelné. Lidé tu žijí v demoralizující chudobě a nevědomosti, ve světě, v němž jsou stále živé mýty a pověry. Přes řadu traumatických zážitků se tu však Hillevi setká i s projevy lidského porozumění, přátelství a lásky.


Epstein, Jennifer Cody – Říše divů

Román o dívčím přátelství, které rozdělila nacistická propaganda a nenávist k Židům v Německu 30. let 20. století. O přátelství, které bylo poznamenané velkým utrpením a bylo pevnější, než se zdálo, jak se ukázalo až o mnoho let později.


Féret-Fleury, Christine – Dívka, která četla v metru

Vášnivá čtenářka Juliette se cestou do práce, kromě čtení, baví pozorováním spolucestujících a odhaduje jejich osudy. Jednoho dne se rozhodne změnit trasu a ocitne se ve skladišti tisíce knih, kterému vévodí podivín Soliman. Ukáže se, že Soliman provozuje jakýsi knihotoč – prostřednictvím několika společníků (jsou to Juliettini staří známí z metra) posílá knihy do světa a dává tak knihám další šanci. Juliette využije jeho nabídku, zpřetrhá svůj dosavadní život a cele se ponoří do knižního království. Solimanův odkaz se rozhodne naplnit zcela originálním způsobem.


Finch, Paul – Stalkeři

Na detektiva Marka Heckenburga čeká jeden z nejnáročnějších úkolů v jeho profesi kriminalisty. Vyšetřuje totiž případ podivného zmizení třiceti osmi žen, které neměly žádný důvod odejít z domova a vedly spokojený, běžný život. Markovi nedá tato kauza spát, zatímco jeho nadřízení hodlají nikam nevedoucí případ odložit. Pomocná ruka se k zaťatému detektivovi natáhne z nečekané strany. Na vyšetřování začne spolupracovat se sestrou jedné z pohřešovaných, s mladou ženou Lauren Wraxfordovou. Tak se dostanou i k děsivému gangu tzv. Klubu sympaťáků, kde si člověk za dostatečný obnos může objednat cokoliv.


Finlay, Mick – Detektiv Arrowood

Detektivní román z viktoriánské Anglie představuje seriózního konkurenta Sherlocka Holmese: soukromého pátrače Williama Arrowooda s asistentem Normanem Barnettem, kteří řeší své případy ponejvíce v chudinských čtvrtích londýnské metropole.


FitzGerald, Helen – Pláč

Joanna a Alistair čelí největší noční můře všech rodičů. Vyšetřování únosu jejich malého Noaha se rozbíhá na plné obrátky a mediální hysterie spojená s případem dosahuje nebývalé míry. Lži se na sebe nabalují jako sněhová koule, která způsobí, že Joanna a Alistair se pomalu otáčejí proti sobě.


Frances, Michelle – Přítelkyně

Anglický psychothriller o matce, která se snaží zachránit svého syna před špatným vztahem i za cenu ostudné lži. Netuší však, jak nebezpečnou hru svým neuváženým činem rozehraje.


Goffa, Martin – Sekta

Detektivní román, ve kterém opět jako hlavní vyšetřovatel vystupuje novinář Marek Vráz alias Terenc.
_bPátrání, které začalo dopisem v prosté bílé obálce, končí bojem o život na samotě v italských horách. Novinář Terence se vydává hledat pohřešovaného mladíka a netuší, že ho stopy dovedou až do kolonie podivínů nazvané Mentis puritatem.


Granger, Ann – Trosky

Když jednoho dne objeví starý Monty Bickerstaffe mrtvolu muže na pohovce v salonku svého rozpadajícího se starobylého sídla v regionu Cotswold, netuší, že to není jediná „nepříjemnost“, která mu zasáhne do života. Monty je podivín a nestojí o to, aby policie čmuchala na jeho pozemku. Tedy ne že by měl co ukrývat… Totožnost mrtvoly, jak a proč se ocitla v Montyho domě, zůstává záhadou. Místní přísahají, že si nevšimli ničeho neobvyklého, a Montyho příbuzní tvrdí, že tvář mrtvého vidí poprvé. Inspektorka Campbellová je však přesvědčená, že někdo z nich lže, a s pomocí komisaře Iana Cartera musí proniknout hluboko do historie Montyho rodiny, aby odhalila šokující pravdu…


Granger, Ann – Smrt v sutinách

V sutinách vyhořelého starobylého cotswoldského statku je nalezena mrtvola. Key House byl celé roky opuštěný, nicméně mezi lidmi se povídá, že jeho majitel, Gervase Crown, se tam ještě před požárem vrátil. Je to právě on, kdo má na svědomí požár a vraždu, nebo je naopak zamýšlenou obětí celé tragédie? Jess Campbellová společně s komisařem Ianem Carterem musí proniknout hlouběji do historie Key House a postupně zjišťují, že Gervase Crown oživil staré vzpomínky, z nichž ne všechny byly hezké. Později někdo ohrozí jeho život a Jess s Ianem musí jednat rychle, aby zabránili další vraždě…


Granger, Ann – Nedokončená vražda

Alan Markby za svou policejní kariéru dokázal vyřešit hodně případů. Ale některé také zůstaly bez odpovědí. Jedním z nich je dvacet let starý případ pohřešované Rebeccy Hellingtonové, která odjela na víkend navštívit rodiče, a od té doby ji už nikdo neviděl. Když se k Markbymu dostane informace, která vrhá na její zmizení nové světlo, roztáčí se tím kolotoč událostí, které ovlivní život nejen Markbymu a jeho ženě Meredith, ale také komisaři Carterovi a inspektorce Campbellové, kteří se na případu podílejí. Kam Rebecca před dvaceti lety odjela? Co se jí stalo? A proč se nové důkazy vynořují až po dvaceti letech?


Hanibal, Jiří – Nebezpečné křižovatky

Román začíná propuštěním pětapadesátiletého profesora matematiky Bedřicha Kasala z vězení, kde strávil deset let života za zabití milence své ženy a svého přítele Matěje Kubíka. Po návratu z vězení ho čeká několik problémů, musí urgentně vyřešit bydlení a najít si práci. Obojí se mu podaří vyřešit, ale zaplete se i s pomocí svého bývalého spoluvězně do party, která vozí falešné lihoviny a cigarety. Po smrti svého společníka prchá do Paříže, kde hledá svoji dávnou lásku. Shodou náhod se později dostává až do Andalusie.


Hellberg, Åsa – Kamarádky na život

Nebylo obvyklé, aby před vchodem do obchodu Ahléns ležela mrtvá žena. Sonja Gustavssonová však byla neobvyklá už za svého života. Závěť, kterou po sobě zanechala, nejvíc překvapí její kamarádky Maggan, Rebekku a Susanne. Dostanou všechno – miliony i úžasné investice. Ale ze všeho nejdřív musí splnit několik podmínek a od základů překopat své životy. Zvládnou a budou vůbec chtít splnit Sonjina poslední přání? A kam až je dovedou?


Hénaff, Sophie – Lúzři. Tým v nemilosti

Nevšední napínavý a francouzským nadhledem rafinovaně kořeněný detektivní román postavil svou jedinečnost na detektivním týmu lúzrů – zkrachovanců všeho druhu, kteří jsou policii k ničemu, ale jaksi nemohou být vyhozeni.


Hlavatá, Dana – Milenec na úvěr

Marián Kvetan je chlap na zabití. Hned několik lidí má důvod ho smést ze světa. Například trpící manželka, kterou permanentně podvádí a peníze jí dává přídělem. Peníze mu jsou přednější než jeho žena; zhrzená milenka, která je čistě mimochodem životní láskou jeho obchodního partnera; jediný syn, ke kterému se vlastní otec chová, jako by ani nebyl jeho. Poslední kapkou k tomu, aby ho někdo smetl ze světa, může být i potencionální nevěsta. Důvodů na zabití je přesně tolik, kolik hlavních postav krouží kolem oběti… Ale kdo je skutečný vrah?


Horáková, Naďa – Falešná kočička

Případy jsou propojeny postavami vyšetřovatelů – nadporučíka brněnské kriminálky Adama Vonky a jeho týmu. V prvním příběhu řeší případ smrti úspěšného právníka, která vypadá jako nečekaná sebevražda nebo velmi hloupá nešťastná náhoda. Titulní povídka je zavede do restaurace, v níž jsou kriminalisté častými hosty. Tentokrát tu ale došlo k vraždě účetní a některá fakta staví do podezřelého světla i samotné policisty. Třetí příběh představuje Vonkův tým při vyšetřování vraždy majitele realitní kanceláře, stejně tvrdého obchodníka jako úspěšného svůdníka – podezřelé tedy mohou hledat v obou těchto oblastech jeho života.


Jackson, Lisa – Zasluhuje zemřít

Detektivní román, v němž sehrané policistky Alvarezová a Pescoliová z Montany vyšetřují násilná úmrtí mladých žen.
_bV ději se střídá story manželky ukrývající se před mužem-tyranem s případem dvou utopených žen s chybějícím prstem na ruce. Duo výkonných policistek má plné ruce práce s objasňováním zločinu, při čemž se musí vyrovnat se ztrátou oblíbeného šéfa a zvykat si na nového. Šestá autorčina kniha z úspěšné řady Alvarezová + Pescoliová opět kolísá mezi detektivkou a psychothrillerem.


Jackson, Lisa – Připravena zemřít

Román ze série detektivních thrillerů s policejními vyšetřovatelkami Alvarezovou a Pescoliovou. Tentokrát musí dopadnout vraha dříve, než zabije všechny na svém seznamu vinných.


Jackson, Lisa – Nikdy neumírej sama

Zoe a Chloe Denningovy vyrazily na oslavu jednadvacátých narozenin, ale návrat domů se šeredně zvrhl. Za své další oběti si je totiž vybral muž, který vraždí zásadně dvojčata a své činy plánuje se zvrácenou pečlivostí. Namísto vstupu do dospělosti dívky čeká jen utrpení. Pro Briannu Haywardovou je zmizení sester nepochybným znamením, že Vrah 21 se přesunul do New Orleans. Jak ale přesvědčit policii, že z rituálních vražd dvojčat obvinila nesprávného člověka? Proč nikdo nechce pochopit, že dokud skutečný pachatel běhá na svobodě, jsou v ohrožení další životy? Zoufalá Brianna osloví novináře Jasona Bridgese a ten jí přislíbí pomoc, protože tento příběh by se mohl stát odrazovým můstkem jeho další kariéry…


Jacobs, Anne – Kavárna U Anděla. Dcery naděje

Kavárnu U Anděla nyní vede dcera Hilda a vnáší do tradičního domu svěží vítr. Skutečnou šťastnou hvězdou se pro podnik stane nový cukrář, jehož svůdné dortové kreace lákají čím dál víc hostů. Hilda a její sestřenice Luisa však mají obavy o své osobní štěstí. Zatímco Hildin Jean-Jacques tráví poslední dobou hodně času s půvabnou Francouzkou, která vypomáhá v jeho vinařství, zdá se, že Luisin manžel Fritz před ní něco tají. Když náhle dorazí dopis, který znovu otevře staré rány z doby války, je to výzva pro každého člena rodiny. Jde o existenci kavárny U Anděla…


Jakoubková, Alena – Zdání a manžel vždycky klamou

Stella Sterlingová byla už svým jménem, které jí vybrali rodiče, předurčena k hvězdnému životu. Narodila se v krásném velkém domě v Jižních Čechách a vyrůstala v blahobytu. Její matka ji posílala do baletu a snila o tom, že její krásná dcerka životem protančí. Jenže Stella vyrostla do výšky sto osmdesáti centimetrů a na kariéru baletky tak mohla zapomenout. Její matka se tedy rozhodla, že Stellu pošle na konkurz pro modelky. Stella ve svých osmnácti letech potkává hokejistu Martina Radu, do něhož se zamiluje a o dva roky později si ho bere za muže. Samozřejmě si oba slibují, že si na rozdíl od ostatních hvězdných párů zůstanou věrní…


Jakoubková, Alena – Pod lampou není vždy tma

Na malém městě, jako jsou Vlčice, ví skoro každý, kde se co šustne, ale sestry, dvojčata Klára a Gábina, to vědí do puntíku. A strašně rády do všeho strkají nos, což nelibě nese soukromé očko David Holzman, který si v nedalekém okresním městě založil výnosnou detektivní kancelář. Zatímco Gábina chystá svatbu s fešným advokátem, Klára se ve vzpomínkách vrací k dávno zemřelému manželovi, a ačkoli se schází s místním gynekologem, každý den se vydává ke kostelíku a na hřbitov, kde je její manžel pochovaný. Tam si všimne cizího muže, který klečí u hřbitovní zdi… Co tam pohledává? A proč se sem tak často vrací? Zvědavé sestry zaujme i nález fotografického alba, které někdo zapomněl v Gábinině kavárně…


Jirotka, Antonín – Hrobník a jiné mystické povídky

Ve většině povídek znovu ožívají staré, často promlčené zločiny, aby se ve světle nových poznatků ukázalo, že zlo je většinou spojeno s obyčejnými lidskými vlastnostmi – touhou po penězích, po pomstě, žárlivostí…


Kačírková, Eva – Nenechám tě odejít

David Braun poznal mnoho zemí a vždycky vyhledával dobrodružnou a nebezpečnou práci. Když se po letech vrací domů do Prahy, přijme nabídku na delikátní pátrání a pokusí se odhalit nelegální obchod s českými zbraněmi. I když jeho první případ nakonec nedopadne nejlépe, velmi rychle pochopí, že v Praze má detektiv o práci vždy postaráno. … Jedné noci David blízko svého karlínského bytu najde mrtvolu mladé ženy. Rozhodne se přijít na to, kdo ji zabil a pohodil v zapadlé ulici. Stopy ho zavedou mezi taxikáře a vlivné podnikatele. Jeho pátrání však vzbudí příliš pozornosti a David se stane terčem výhružek a napadení. Riskuje, že přijde o život, ale jeho touha zjistit pravdu je silnější než strach.


Keleová-Vasilková, Táňa – Julinčina pekárna

Příběh čtyřicátnice Kláry, jejíž život je naplněn vším podstatným – láskou, přátelstvím i sny. Sny, které se jí zdají v noci, ale i těmi, které sní přes den. Touží jet do okouzlující Francie a poznat místa, která zná jen z internetu a knížek. Když do jejího života vstoupí Anna, bývalá milenka jejího otce, její dny se náhle začínají měnit a nic není, jak bylo předtím.


Krištofíková, Adriana – Poslední hra

Tichého Adama vychovala nešťastná a osamělá matka. Oženil se s bezcitnou zlatokopkou, po rozvodu nezvládl dceřinu pubertu a nakonec zůstal sám s jejím nemanželským synem. Nepříjemné životní výzvy přijímá s pokorou – do té doby, než se čas v jednom okamžiku nestane soupeřem, nad kterým nedokáže zvítězit.


Kubát, Luděk – Poslední zastávka Peklo

V kláštereckém zámeckém parku je nalezeno tělo mladé dívky a vedle ní podivný vzkaz pro policii. Vyšetřování se opět ujímají kriminalisté Petr Beránek a Šárka Jermanová. Oba policisty čeká zběsilý hon na vraha, který za sebou nechává další oběti. Na scénu, stejně jako v předchozím románu Stvůry, přichází teď už blízký přítel policistky Jermanové výtvarník Ctirad Karafiát.


Lacrosse, Marie – Vinařství : Nový začátek

Manželství mezi služebnou Irene a bohatým dědicem Franzem je manželstvím z lásky a mělo by být idylickým. S ním ovšem nesouhlasí Franzův otec a po odhalení tajemství a konfrontaci s tchánem raději těhotná Irene beze slova opouští svého milovaného ženicha. Porodí svého malého syna mimo panství a přijme místo textilní dělnice v továrně. Podmínky jsou kruté a Irene musí pracovat do vyčerpání. Pak ale poznává charismatického vedoucího pracovníka Josefa, který jí dodává sílu a jistotu. Přestože manžela stále miluje, navazuje vztah s Josefem. Může ale Irene skutečně zcela zapomenout na svojí velkou lásku a dostat se z citového zranění, které utrpěla odchodem od milovaného Franze?


Lambert, Karine – Všechny barvy noci

Pětatřicetiletý tenisový trenér Vincent má přijít během čtyř týdnů o zrak. Co má s tak zdrcující diagnózou dělat? Jak se má vyrovnat s tím, že už nebude moci dělat milovanou práci? A o koho se v této chvíli může opravdu opřít? Když se ve světě kolem něj začne smrákat a okolí se promění v překážkovou dráhu, nachází Vincent útěchu na venkově, ve starém dědečkově domě, kde kdysi prožil tolik šťastných chvil. Objevuje pomalý způsob dědečkova života, potkává se s místními lidmi a uvědomuje si sílu všech ostatních smyslů. Nachází opravdové přátelství a lásku a s tím i sílu a chuť prožít každý další den.


Larsen, Ward – Dokonalý zabiják

Jediný výstřel může změnit směr, kudy se svět ubírá. A kudy se bude ubírat. Pro mladou americkou lékařku Christinu měla být plavba přes Atlantik splněním snu o životním dobrodružství. Skutečnost je ale dramatičtější: v ledových vodách oceánu spatří muže, který z posledních sil zápasí o život. Když ho zachraňuje, ještě netuší, že brzy půjde o život i jí.


Lindmark, Peter – Zrádce: Nicholas Warg 01

Nicholas Warg je unikát nezapadající do žádné škatulky. Po nespravedlivém obvinění z braní úplatků opouští řady elitní švédské policejní jednotky a nechá se najmout jako žoldák Blackwateru. Při akci na vlastní pěst, při níž osvobodí několik zajatců, je však vážně zraněn a celý jeho život se ocitá v troskách. V nouzi je nucen přijmout nabídku na nelegální akci, která ho zavede zpět do Švédska. Avšak to, co mělo být pouhou rutinní loupeží, je ve skutečnosti atentátem směřujícím do nejvyšších politických kruhů.


Mackay, Malcolm – Nezbytná smrt Lewise Wintera

Detektivní žánr v podání Malcolma Mackaye je napínavou variací kriminálního románu, který drsný příběh předkládá z pohledu mladého nájemného vraha Caluma MacLeana. Ten si vyslechne kusé konkrétní informace, koho je třeba zlikvidovat a zároveň tak bude prověřen svým budoucím šéfem. Smrt Lewise Wintera je nezbytná, ale „dobře“ zabít člověka je svého druhu umění. A za chyby se vždycky platí. Jedna pracovní zakázka experta na likvidování nepohodlných lidí může vést až k fatálním problémům. Nevšední detektivka z ranku drsné školy je napínavým a vydařeným debutem, kterému nechybí ani nadhled a vtip.


Mackay, Malcolm – Jak se loučí střelec

Prostřednictvím napínavého ostrého krimi románu čtenář opět vstupuje do života nájemného vraha Franka MacLeoda. Nemilosrdného, systematického a velmi výkonného zabijáka. Životnost nájemných vrahů jeho typu bývá krátká a zdá se, že Frank už přesluhuje. A někdo mu to hodlá zatraceně důrazně připomenout. Nevšední detektivka z ranku drsné školy operuje ve světě zločineckých glasgowských organizací válčících denně tvrdě o své mocenské pozice.


Mackay, Malcolm – Náhlý návrat násilí

Vraždy, které nabízejí jedinečnou příležitost muži jako je Calum MacLean. Muži, který má zabíjení až po krk. Mezitím dvě největší zločinecké organizace v Glasgow spolu dál válčí v tiché smrtící válce. A jak detektiv Michael Fisher ví, největší – a nejkrvavější – manévry teprve přijdou… Závěr oceňované Glasgowské trilogie Malcolma Mackaye vrátí čtenáře do městského podsvětí: místa temných motivů, nebezpečných sounáležitostí a nevyhnutelného násilí.


Madeleine, Laura – Kde rostou divoké třešně

Romance anglické autorky, zasazená do neradostného období po 1. světové válce.
_bPrvní světová válka je u konce, ale osmnáctiletá Emeline Vaneová, zchudlá dědička z chladných anglických mokřadů, stíhaná vzpomínkami na všechny, jež ztratila, klid stále nenachází. V jednu chvíli, kdy už to vypadá, že se její život nadobro ocitá v temné uličce, nasedne na vlak a odjede do malého přímořského městečka na jihu Francie, do kraje barev a vůní, do kraje slunce, koření, pomerančů a lahodného jídla plného divokých chutí. Po příjezdu se usadí u místní kuchařky a jejího dvacetiletého syna a postupně se nechává pohltit nejen tajemstvím jižanské kuchyně, ale i vášně.


Marrs, John – Spřízněné duše

Existuje někde váš dokonalý protějšek? Představte si svět, ve kterém ho můžete najít díky novému vědeckému objevu! Jednoduchá analýza DNA a hned je jasné, pro koho jste byli stvořeni. Databáze zahrnuje miliardu lidí z celého světa. Jenže háček je v tom, že touto cestou sice vznikají nová partnerství, ale dochází i k rozchodům. Některá setkání jsou šťastná, jiná šokující a nebezpečná. A co teprve změněná realita v rukou psychopata…


Marsons, Angela – Mrtvé vzpomínky

Smrt mladého narkomana v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.


May, Peter – Karanténa

Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?


Montes, Raphael – Báječné dny

Mladý student medicíny Teo Alvar je samotářský, komplikovaný a velmi uzavřený člověk, který díky své inteligenci a smyslu pro řád a pořádek, dokáže svou podivnost před ostatními úspěšně skrývat. Nejlépe se ale bezpochyby cítí v tiché a sterilní pitevně, kde mu nejlepším přítelem je pitvané tělo. Nevyhnutelné drama je však na dosah ve chvíli, kdy se cesty podivínského Tea protnou se životní dráhou svěží svobodomyslné studentky Clarice. A tak začíná zvrácená road movie zcela nesourodé dvojice podle Claricina připravovaného filmového scénáře. Zádrhel je v tom, že jen jeden z účastníků výletu se na ni vydal dobrovolně.


Mornštajnová, Alena – Listopád

V noci z dvacátého šestého na dvacátého sedmého listopadu roku 1989 vyvlekli vojáci ve všech zemích Varšavské smlouvy muže a ženy ven z jejich domovů jen v pyžamech a nočních košilích a spoutané je naložili do vojenských transportérů. Jednou z těchto žen je i Maja, která tak ze dne na den přijde o manžela i dvě malé děti. V ženské věznici jí naději dodávají jen dopisy, které píše své dceři Leničce. V nově zřízené „ozdravovně“ mezitím vyrůstá malá Magda. Tu rodičům odebrali, aby se v dospělosti přidala k nové generaci komunistických kádrů. Jejich příběhy k sobě mají velmi blízko, dokáží si ale k sobě najít cestu?


Nesměrák, Martin – Každému jeho hřivnu

Na hradě Landštejně je za záhadných okolností zavražděn hradní písař. Podezření padne na kupce, který spolu se svým doprovodem v podhradí přenocoval a hned za úsvitu spěšně odjel. Adalrik ze Sichelbachu, jeden z velitelů hradní posádky, se za kupcem vypraví, aby jej vyslechl. Sám kupec se však stane obětí přepadení a Adalrik, který se stane náhodným svědkem, je těžce raněn. Vražedných útoků přibývá, navíc se množí přepady eskort s královými penězi. Souvisejí spolu všechny tyto neblahé události? Landštejnská posádka postupně rozkrývá temné spiknutí, jehož nitky vedou až do nejvyšších pater mocenské pyramidy…


Nesser, Håkan – Osamělí

Všechno začíná v roce 1969. Během studií v Uppsale se spřátelí šestice mladých lidí. Pořídí si autobus a vyrazí s ním na cestu do východní Evropy. Tento zpočátku bezstarostný výlet jim však přinese zážitky, které je navždy poznamenají. Po nějaké době jeden z nich za záhadných okolností zemře v lesní rokli nedaleko Kymlinge. O pětatřicet let později je na stejném místě nalezena mrtvola dalšího. Co se tady stalo? Jde o mstu po letech? Sebevraždu? O dvě sebevraždy? Souvisejí vůbec spolu oba případy? Složitého vyšetřování se neujme nikdo jiný než inspektor Barbarotti.


Oke, Janette – Láska dostává křídla

Belinda, nejmladší dcera Clarka a Marty, se po boku bratra lékaře vypracovala na zdatnou a obětavou ošetřovatelku. V jejich ordinaci v malém prérijním městečku se dveře netrhnou a Belinda je věčně v jednom kole. Snad by i přehlédla, že vážný zájem o ni projevují hned dva mladí muži, oba svým způsobem skvělí. Když jí konečně dojde, jak se věci mají, uvrhne ji to ve zmatek a nepohodu a Belinda nevidí jiné východisko než utéci před naléháním nápadníků pryč, co nejdál z provinčního města.


Ondriová, Ivana – Vůně nebe

Milostný román s thrillerovou zápletkou a lehce erotickými pasážemi představuje Naďu z Prešova, které nedává spát vtíravá noční můra o útěku před neznámým nebezpečím. Hrdinčino mladé bezdětné manželství navíc začíná procházet krizí. Proto není divu, že Naďa podlehne svodům nového atraktivního kolegy Damiána a prožije s ním vášnivé milování. Když však románek ukončí, zmítána výčitkami svědomí, ze svůdce se vyklube pronásledovatel. Předpověděly Nadiny sny budoucnost, kdy bude ve vážném ohrožení?


Parsons, Tony – Dívka v ohni

Další příběh s konstáblem londýnského policejního sboru Maxem Wolfem, který se tentokrát ocitne uprostřed konfliktu mezi teroristy a vrahem, jehož inspirují ke zločinu náboženské motivy. Když teroristé za pomoci dronu způsobí pád letadla, které se zřítí na jedno z nejrušnějších londýnských obchodních center, rozběhne se řetězec událostí, které zasáhnou jak viníky, tak i nevinné. Detektiv Max Wolfe z policejní centrály ve West Endu se náhle ocitá uprostřed zásadního konfliktu: proti sobě totiž stojí teroristická jednotka, jež se moc dobře vyzná v moderních technologiích, a pomstychtivý vrah citující bibli, který si říká Zlý Mojžíš. A když se k tomu zničehonic objeví Maxova bývalá manželka a začne usilovat o opatrovnictví jejich dcery Scout, musí se detektiv komisař Wolfe pustit do největší bitvy svého života…


Pavelková, Kristína – Život v jeho stínu

Na začátku má Hana milujícího manžela, společenský status i peníze. Má všechno – alespoň si to myslí. Ale navzdory bohatství neztratí vlastní tvář a založí nadaci na pomoc nemocným dětem. Po několika přesně mířených životních ranách však ztratí všechno. Musí padnout až na samé dno, aby se znovu dokázala postavit. Když se jakžtakž sebere, přicházejí další trpká odhalení. Podaří se Haně vzepřít se nepřejícímu osudu a začít znovu? Zvládne bojovat ve světě, ve kterém vládnou peníze? Má vůbec naději být ještě někdy šťastná?


Pavelková, Kristína – Spadnul z jahody

Hlavní hrdinka Táňa, která pracuje v reklamní agentuře, s vtipem vypráví o svých peripetiích s láskou a s muži.


Penny, Louise – Vysoký účet

Inspektor Gamache se stal novým velitelem na akademii Sûreté. Tam dojde k vraždě jednoho vyučujícího a během vyšetřování Armand Gamache zjišťuje, že bude muset zároveň řešit i svou minulost.


Peters, Pauline – Cedrový dům

Opět se setkáváme s krásnou Victorií a jejím snoubencem žurnalistou Jeremym. Příběh nás zavede do Londýna počátku 20. století a koloniální Indie.


Pieper, Liam – Hračkář

Adam Kulakov je spokojený člověk. Střední věk na něj zatím nedolehl plnou silou, hračky z jeho továrny dělají radost dětem na celém světě, má více peněz, než kdy může utratit, miluje svou ženu a syna a vydržuje si tolik milenek, kolik jen před nimi dokáže utajit. Adam však není jediný, kdo v rodině Kulakovových pečlivě střeží osobní tajemství. Jeho dědeček Arkadij se roku 1944 ocitl v Osvětimi, a tam se mu naskytla velmi neobvyklá příležitost. Nyní, když se jeho život chýlí ke konci, vynakládá nesmírné úsilí, aby pravda zůstala navždy ukrytá.


Přibyl, Tomáš – Smutný žhář

Čtyři detektivní příběhy z české současnosti. V prvním příběhu vyšetřuje policie případ zmláceného mladíka nalezeného v noci u silnice. V druhém mladý poručík řeší případ mrtvého bezdomovce vyplaveného řekou. V dalším policie pátrá po okolnostech smrti mladé učitelky a jejího manžela, v posledním pak až nová posila na oddělení odhalí pachatele opakovaných žhářských útoků.


Putney, Mary Jo – Lady v přestrojení

Když se lady Kiri Lawfordová vydávala z rodné Indie do Anglie hledat vhodného ženicha, netušila, co ji čeká. Během cesty je přepadena a před hrozným osudem ji zachrání až odvážný sir Damian Mackenzie. Kiri doufá, že je to to poslední, čemu bude muset čelit, ale není tomu tak. Kvůli indickému původu své matky jí urozená společnost opovrhuje a nikdo netouží se s ní seznámit, natož se ucházet o její ruku. Vychována k slušnosti, vydá se v přestrojení do Damianova podniku, aby mu poděkovala. Během návštěvy náhodou vyslechne plány skupiny, která chce unést princeznu Charlottu. Společně s Damianem se tedy okamžitě pouští do vyšetřování případu, ve snaze zabránit pachatelům v jeho realizaci. Postupně se sbližují a nalézají v sobě silné vzájemné zalíbení. Čeká Damiana a Kiri společná budoucnost?


Quick, Amanda – Zmizení

Před čtyřiceti lety došlo v městečku Fogg Lake k výbuchu v jeskynním systému, při němž se uvolnily plyny, které měly na obyvatele zvláštní účinky. Někteří měli podivné vidiny. Jiní slyšeli děsivé hlasy. A pak dorazili vědci z tajemné vládní agentury. Jelikož se obyvatelé městečka nechtěli stát pokusnými králíky, svedli to na halucinogenní účinky hub. Nemohli tušit, že následky zdědí i další generace… Catalina Larková a Olivia LeClairová jsou nejlepší kamarádky a společně vedou vyšetřovací agenturu. Poté co Olivia zmizí, Cat po ní začne horečně pátrat. Když jí pomocnou ruku podá vědec Slate Trevelyan, nezbývá jí nic jiného, než ji přijmout, ačkoliv je na něm něco, čemu tak úplně nedůvěřuje. Duo postupně odhaluje, že někdo pátrá po svědcích vraždy, jež se ve Fogg Lake odehrála před čtrnácti lety…


Quick, Amanda – Na hraně

Bývalá umělkyně na visuté hrazdě Amalie Vaughnová se přestěhuje do Burning Cove, aby začala nový život, jenomže se jí příliš nedaří. Poté co utratí veškeré své dědictví za sídlo, které chce proměnit v moderní penzion, příliš pozdě se dozví, že daná vilka je prokletá. Když je její první host, doktor Norman Pickwell, během vyprodaného představení zavražděn robotem, jehož sestrojil, začne se šuškat, že ta kletba je opravdová. V chaosu vzniklém po představení Amalie sleduje, jak za oponou mizí jistý cizinec z publika. Když se Matthias Jones objeví znovu, ukládá zbraň do ukrytého pouzdra. Matthias je na stopě průkopnického prototypu šifrovacího stroje. Má podezření, že Pickwell přístroj ukradl a měl v plánu ho prodat. Když Matthiase vyšetřování dovede k Amaliiným dveřím, přeskočí mezi nimi jiskra, ale Amalie ví, že se ocitla v nebezpečné situaci.


Soukupová, Petra – V bílém plášti

Sbírka povídek z lékařského prostředí, které sledují příběhy zdravotních pracovníků a pacientů.


Stachula, Magda – Mazací tramvaj

Anita a Adam jsou mladí manželé, jejichž vztah velmi trpí tím, že nemohou mít děti. Adam je pracovně vytížen a téměř se nezdržuje doma, Anita domov naopak téměř neopouští a ze svého bytu pomocí webové kamery sleduje lidi po celém světě, nejvíce však mladého muže z Prahy. Anita však netuší, že někdo sleduje také ji. Ve své skříni objeví šaty, které si nekoupila, hrnečky v kuchyni nejsou na svém místě, dveře nejsou zamčené, tak jako obvykle… Někdo o ní ví úplně vše. Mrazivý příběh o pomstě a nenávisti plný napětí až do samého konce. Mazací tramvaj brázdící Prahu má v tomto příběhu své nezastupitelné místo.


Steel, Danielle – V nemilosti

Manželé Sydney a Andrew neměli nikdy nouzi. Kvůli předmanželské smlouvě ale Sydney po smrti manžela zůstane zcela bez prostředků. Po šestnácti letech v manželství a blahobytu se nyní musí vrátit do práce a postavit se na vlastní nohy.


Sunderland, Hannah – Skoro úplně normální

Letní romance britské autorky o setkání dvou nedokonalých bytostí. Matildě „Effie“ Heatonové se v životě nic nedaří. Zatímco její kamarádky budují kariéru a oslavují zásnuby, Effie stále bydlí u rodičů a po večerech brečí nad lahví vína, protože další z jejích Tinderových rande skončilo katastrofou. Effie na svém životě miluje jen jedinou věc, a tou je její práce v knihkupectví. Tam se může ztratit v cizích příbězích a zapomenout na chvíli na své trable. Effie se ve všech ohledech považuje za ztroskotance… a pak potká Thea. Ani on není dokonalý, společně jim to ale docela funguje, dokud se neukáže, že Theo před Effie něco skrývá…


Šimková, Božena – Vražda jako řešení

Společné vydání dvou detektivních románů, zasazených do 60. a 90. let 20. století a vypravujících o případech vražd s možným politickým podtextem.


Taylor, C. L. – Zmizelý

Psychothriller anglické autorky je příběhem pevného pouta mezi čtrnáctiletým chlapcem a jeho matkou, která ale trpí závažnou psychickou poruchou, vedoucí až ke ztrátě vědomí její vlastní identity.


Taylor, C. L. – Útěk

Anglický psychologický thriller o matce, která se ocitá v ohrožení a i s dcerou musí uprchnout z domova. Na svém útěku marně hledá spojence, nikdo jí nevěří.


Taylor, Kathryn – Dunmor Castle. Stopy minulosti

Milostný román odehrávající se v Irsku na romantickém hradě Dunmor Castle.
_bMladá bytová architektka Lexie se vydává na sever Irska, aby se ujala renovace sídla Dunmor Castle. Panská usedlost a její okolí jí však připadají důvěrně známé, i když si nevzpomíná, že by se tady už někdy ocitla. Lexie, která vyrůstala jako sirotek, doufá, že se zde konečně dozví něco o své minulosti. Pomoc najde překvapivě tam, kde by ji čekala nejméně.


Taylor, Kathryn – Dunmor Castle. V bouři

Pokračování romantického příběhu mladé bytové architektky a návrhářky Lexie, která připravuje k rekonstrukci hradní sídlo Dunmor Castle.


Thun-Hohenstein, Miriam – Tajemství osudu

Příběh muže, kterému šlechtický titul štěstí nepřinesl, a jeho vnučky, která ho celý život hledala, je napsán podle skutečných událostí. Líčí život tří generací jedné rodiny a zavede nás do Vídně, ale také do Děčína, Ostravy, Karviné i Havířova. Navštívíme zámek Konczyce Wielkie, který patřil rodině Larisch-Mönnich a ještě v minulém století byl součástí Československa.


Tremayne, S. K. – Dítě ohně

Dokonalý manžel. Dokonalý nevlastní syn. Dokonalá lež? Strhující psychothriller od autora bestselleru Ledové sestry. Když si Rachel vezme Davida, zdá se, že má vše. Stěhuje se do nádherného domu a s novým manželem získává bohatství, lásku i milého nevlastního syna Jamieho. Brzy se ale Jamieho chování změní. Tvrdí, že ho pronásleduje přízrak jeho mrtvé matky. Snaží se Jamie Rachel jen vyděsit, nebo je jeho trauma větší, než si myslela? A proč David odmítá mluvit o tom, co se jeho první ženě před lety stalo? Rachel se noří do hlubin minulosti a její podezření roste.


Třeštíková, Radka – Bábovky

Český román v sobě spojuje vzájemně se prolínající příběhy dvanácti žen. Každá z nich žije svůj vlastní život, a přesto více či méně vstupuje do života ostatních žen.


Třeštíková, Radka – Foukneš do pěny

Hlavní hrdinka psychologicky laděné road movie se vydává na útěk před svými vzpomínkami a bolestí, pryč od své minulosti, v elektromobilu svého manžela, přes Evropu až k oceánu.


Viewegh, Michal – Povídky o nelásce

Povídkový soubor tvůrce, který pravidelně obsazuje přední příčky českých literárních hitparád, představuje příběhy milostných vztahů viděné velmi skeptickým pohledem.


Vine, Lucy – Sexy chaotička

Je den svatého Valentýna a Ellie, po schůzce, na kterou její partner nedorazil, pojídá ve skladu za barem nutellu. Ale single nemusí být ten nejosamělejší počet, že ne? Vrátí se domů ke svým divným spolubydlícím. Je v pořádku, že je všude černá plíseň? Ale když ten byt je tak levný. S kocovinou se vydá do práce, ze které chtěla už dávno odejít. Všichni přece nenávidí svoje zaměstnání! Ellie možná neplní „oficiální životní plán“, ale přesnost se přeceňuje…


Vondruška, Vlastimil – Křišťálový klíč. IV, Hejnické pastorále

Jednotliví členové rodu pokračují v tom, co započali, a jak už to tak bývá, ne všem se daří. Matyáš zůstává u svého jarmarečního obchodování, zato plátenictví se daří výtečně. Z toho profituje Vilemína, která získává vliv na kamenickém panství díky svému synovi, jehož utajeným otcem je hrabě Kinský. Stejně tak úspěšnou podnikatelkou je Pavlína, která zbohatne na vojenských dodávkách hlavní pušek, neboť smrtí císaře Karla VI. začnou vleklé války o rakouské dědictví. To je ožehavá záležitost pro nejstaršího muže rodu Johanna, který se musí jako panský úředník rozhodovat mezi vrchností a svou rodinou.


Yrsa Sigurðardóttir – Poprava : série Freyja & Huldar

Na lávových polích nedaleko Reykjavíku je na místě bývalého popraviště nalezen oběšený muž. Co na první pohled vypadá jako sebevražda, se však ukáže být něčím mnohem zlověstnějším – oběšený má přímo uprostřed hrudi zaražený hřeb. Je jasné, že policejní tým včetně Huldara má na stole další vraždu.


Montes, Raphael – Báječné dny

Mladý student medicíny Teo Alvar je samotářský, komplikovaný a velmi uzavřený člověk, který díky své inteligenci a smyslu pro řád a pořádek, dokáže svou podivnost před ostatními úspěšně skrývat. Nejlépe se ale bezpochyby cítí v tiché a sterilní pitevně, kde mu nejlepším přítelem je pitvané tělo. Nevyhnutelné drama je však na dosah ve chvíli, kdy se cesty podivínského Tea protnou se životní dráhou svěží svobodomyslné studentky Clarice. A tak začíná zvrácená road movie zcela nesourodé dvojice podle Claricina připravovaného filmového scénáře. Zádrhel je v tom, že jen jeden z účastníků výletu se na ni vydal dobrovolně.


Záleský, Vojtěch – Ďáblovo zlato

Po smrti matky se Adam vydává do Ameriky najít svého bratra. Ten se ale stal členem sicilského mafiánského klanu a jinou rodinu už nesmí mít. Také Adam nachází v Americe novou rodinu – irský gang. Znovunalezení bratři tak stanou proti sobě…


Jewell, Lisa – Rodina z podkroví : jeden dům, dvě rodiny, tři těla

Hororový thriller britské autorky o hrůzném nálezu v jednom vznešeném domě v dobré čtvrti. Londýn, módní čtvrť Chelsea. Honosný dům na nábřeží a v něm kolébka s nakrmeným a spokojeným miminkem, které čeká, až ho někdo pochová. O patro níž, v kuchyni, leží tři rozkládající se mrtvá těla. Kdo se doteď o dítě staral? A kam zmizel?


Komentáře