Přejít na obsah

Letní výzva pro děti i dospělé

Na léto jsme v knihovně připravili pro děti i dospělé výzvu, které se mohou zúčastnit nejen naši čtenáři, ale i široká veřejnost.

Pro děti máme přichystanou kreativní výzvu. Úkol bude jednoduchý: vyrobit záložku do knížky. Záložky mohou nosit naši čtenáři, ale i ti, kteří našimi čtenáři nejsou. Záložky budou vystaveny na facebookové stránce knihovny, kde budete moct celé září hlasovat, jaká záložka se vám líbí nejvíce. Hlasování bude rozděleno do dvou kategorií. V první budou záložky od našich čtenářů, tedy od těch, kteří jsou u nás v knihovně registrovaní. Soutěžící v této kategorii, jehož záložka obdrží nejvíce hlasů („lajků“), vyhraje knižní dar. Ve druhé kategorii budou záložky od těch, kteří u nás v knihovně registrovaní nejsou. Soutěžící v této kategorii, jehož záložka obdrží nejvíce hlasů („lajků“), vyhraje registraci do knihovny na rok zdarma. Záložky můžete nosit do knihovny od 12. 7. do 31. 8. ve výpůjční době. Výherce vylosujeme v prvním říjnovém týdnu v rámci akce Týden knihoven.

Výzva pro dospělé bude také rozdělena do dvou kategorií. V první kategorii budou naši čtenáři, tedy registrovaní u nás v knihovně, druhá kategorie bude pro širší veřejnost, tedy pro ty, kteří u nás v knihovně registrovaní nejsou. Pro naše čtenáře jsme si připravili čtenářskou výzvu spočívající v přečtení (alespoň) čtyř knih z našeho fondu dle zadaných kritérií. Kritéria budou vypsány na záložce, kterou obdržíte v knihovně. Až budete mít knihy přečtené, ohlásíte se nám v knihovně a my vás zařadím do losování. Ze zúčastněných pak bude vylosován výherce, který získá knižní dar. Pro ty, kteří nejsou našimi čtenáři, máme variantu fotosoutěže S knihou na cestách. Ať si letos berete knihu na dovolenou k moři, na výlet nebo třeba jen ke kávě na zahradu, vyfoťte se s knihou a pošlete nám fotografii na e-mail dospele@biblio.cz. Fotografie pak budou zveřejněny na facebookové stránce knihovny, kde během září bude probíhat hlasování. Soutěžící s největším počtem hlasů („lajků“) získá registraci do knihovny na rok zdarma. Losování a vyhlášení proběhne také v rámci Týdne knihoven, tedy 2. – 6. října.

Komentáře