Přejít na obsah

Den pro dětskou knihu 2021

Pro letošní Den pro dětskou knihu se SKIP spojil se Čtyřlístkem. V tomto roce pro děti vytvořili krásné vystřihovánky, které jsou inspirovány Myšpulínovými vynálezy. Myšpulín jich má na svém kontě připsáno mnoho, z tajných zdrojů se zjistilo, že jich je určitě více než 3333. V nabídce jsou tři z nich a to APOBAB, CHRONOLET A VRTICHVOST. Vystřihovánky těchto vynálezů byly vydány v letošních letních číslech časopisu Čtyřlístek. Časopisy a propagační materiály jsou k dispozici knihovnám v Klementinu /kontaktujte Romana Giebische/ a pro ty zúčastněné, kteří tuto možnost nemají, jsou rozkresy ke stáhnutí v elektronické formě.


Když se Čtyřlístek dozvěděl tu radostnou novinu, že letos bude v knihovnách na Dnu dětském knihy, poradil se a vymyslel pro děti zábavné úkoly. Po splnění úkolu od Fifinky, Bobíka, Myšpulína a Pindi dostanou časopis Čtyřlístek s vystřihovánkou. Určitě máte Čtyřlístek a knihy se Čtyřlístkem rádi a také rádi soutěžíte, proto vyhlašujeme hned dvě soutěže.

První soutěž je pro celé knihovny. Ke splnění soutěžního úkolu je totiž třeba dát dohromady hned celou partu nadšenců a vytvořit z libovolného materiálu co největší APOBAB, CHRONOLET a nebo VRTICHVOST. Určitě si u společného tvoření užijete i spoustu zábavy a výsledné dílo může ještě být ještě dlouho ozdobou prostor knihovny a nebo jejího okolí. Pak stačí jen zdokumentovat výrobní proces a poslat nám do redakce redakce@ctyrlistek.cz fotografii vašeho výtvoru. Vybereme výherce a přímo do vítězné knihovny poputuje komplet všech 20 souborných knih, které mapují historii Čtyřlístku až do roku 2004. A navíc, všem, kteří se na stavbě podíleli, pošleme výtisk nejnovějšího čísla časopisu Čtyřlístek.

Druhou soutěž vyhlašujeme pro jednotlivce. Možná vás naše vystřihovánky inspirují a dostanete vlastní nápad na vytvoření své originální vystřihovánky jakéhokoliv Myšpulínovo vynálezu. Těch je opravdu hodně a dokonce ani sám Myšpulín si už ani nevede seznam svých vynálezů a už ani neví, kolik jich bylo, je a bude. I tady stačí vyfotit výsledné dílo, poslat nám do redakce redakce@ctyrlistek.cz fotografii mailem a napsat nám o jakou knihu z nabídky výher byste měli zájem. My v redakci Čtyřlístku vybereme a knihou odměníme 10 výherců.

Registrační formulář –  https://www.dendetskeknihy.cz/registrace/

Materiály ke stažení – http://dendetskeknihy.webkeep.cz/2021/10/10/materialy-ke-stazeni/

Více na – https://www.dendetskeknihy.cz/

Komentáře