Přejít na obsah

Český den proti rakovině 2023 – výzva knihovnám

Vážení přátelé – knihovníci,

obracíme se na Vás s prosbou o pomoc při letošním Českém dni proti rakovině, který proběhne ve středu 10. května 2023 (na pevných prodejních místech – knihovny, IC, prodejny ap. – až do neděle 14. 5.). Jedná se o veřejnou sbírku a preventivní akci Ligy proti rakovině Praha (letos již 27. ročník), která probíhá vždy 1x ročně v květnu.

SKIP je od roku 2021 partnerem akce a máme velkou radost, že síť spolupracujících knihoven se každoročně úspěšně rozrůstá a při akci nám pomáhají už stovky knihovníků po celé ČR.

Ze srdce děkujeme všem, jejichž přihláška pro letošní ročník už k nám dorazila!

Dobrovolníci při Českém dni proti rakovině rozdávají letáčky s informacemi o prevenci nádorových onemocnění (v letošním roce se zaměřením na prevenci rakoviny plic – nekouření) a nabízejí žluté kytičky s barevnou stužkou (letos světle modrá) za dobrovolný příspěvek (v minimální výši 20 Kč).

Peníze získané za kytičky využívá Liga proti rakovině na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a vybavení onkologických center.

Víme, že ekonomická situace v ČR je komplikovaná a úspěchu sbírkových akcí příliš nenahrává, avšak rakovina je bohužel také nedílnou součástí našich životů – onemocní každý třetí občan ČR a téměř třetina nemocných zemře. A právě díky prevenci je možné se velké části onemocnění i úmrtí úspěšně vyhnout!

Proto by Liga proti rakovině ráda i v dnešní nelehké době pokračovala ve své práci především v této oblasti (prevence nádorových onemocnění a podpora onkologických pacientů) a doufá, že úspěch letošní sbírky jí to umožní.

Pevně doufáme, že mezi knihovníky a knihovnami najdeme další spolupracovníky, kteří při letošní květnové sbírce a preventivní akci pomohou!

Pokud máte chuť se zapojit, ozvěte se nám prosím co nejdříve na tel. 603 546 116 (popř. e-mail jana.mauleova@arcadia.cz), rádi se s Vámi domluvíme na podrobnostech spolupráce. Uvítáme pomoc v jakémkoli rozsahu, význam má pro nás každý rozdaný preventivní letáček a prodaná kytička!

Více informací na www.cdpr.cz

Velký význam má pro nás také podpora formou informování o akci (vyvěšení vytištěných plakátů, bannery na webu či FB, výzva k příspěvku na sbírkový účet / zaslání dárcovských SMS apod.). Pokud můžete pomoci alespoň touto formou (bez nabízení kytiček), ozvěte se nám, rádi Vám zašleme potřebné podklady.

Těšíme se na všechny nové spolupracovníky a předem DĚKUJEME!

Za organizátory sbírky pro Ligu proti rakovině Praha
Jana Mauleová, Arcadia Praha, 603 546 116

P.S.: Nabízíme Vám také informační a preventivní publikace, které Liga proti rakovině vydává. Pokud máte zájem rozšířit fond o tyto materiály, rádi Vám vybrané zdarma zašleme.

Komentáře