Přejít na obsah

Český den proti rakovině 2022

Každý rok probíhá Český den proti rakovině, do kterého se zapojují i některé knihovny v našem regionu.

Pokud byste se chtěli také připojit, zde je text emailu ohledně této akce.


Vážení přátelé – knihovníci,

obracíme se na Vás s prosbou o pomoc při letošním Českém dni proti rakovině, který proběhne ve středu 11. května 2022 (na pevných prodejních místech – knihovny, IC, prodejny ap. – až do neděle 15. 5.).

Jedná se o veřejnou sbírku a preventivní akci Ligy proti rakovině Praha (letos již 26. ročník), která probíhá vždy jen 1x ročně v květnu (loňský podzimní termín byl výjimkou – posun kvůli epidemii koronaviru). 

SKIP je od loňského roku partnerem akce a máme velkou radost, že síť spolupracujících knihoven se úspěšně rozrůstá a při akci pomáhají již stovky knihovníků po celé ČR. Ze srdce děkujeme všem, jejichž přihláška pro letošní ročník už k nám dorazila!

Dobrovolníci při Českém dni proti rakovině rozdávají letáčky s informacemi o prevenci nádorových onemocnění a nabízejí žluté kytičky s barevnou stužkou (letos fialová).

Peníze získané za kytičky využívá Liga proti rakovině na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a vybavení onkologických center.

Víme, že je doba složitá, akcí i sbírek je hodně, a hlavně podpora válkou zasažené Ukrajiny a uprchlíků z ní je nyní velmi aktuální a potřebná.

Ale ani rakovina z našich životů bohužel nezmizela, onemocní každý třetí občan ČR a téměř třetina nemocných zemře. Díky prevenci je však možné se velké části onemocnění i úmrtí úspěšně vyhnout!

Liga proti rakovině by proto ráda i v dnešní nelehké době pokračovala ve své práci především v oblasti prevence rakoviny a podpory onkologických pacientů a doufá, že úspěch letošní sbírky jí to umožní.

Pevně věříme, že právě mezi knihovníky a knihovnami najdeme další spolupracovníky, kteří nám při letošní květnové sbírce pomohou!

Pokud se můžete zapojit, ozvěte se nám prosím co nejdříve na tel. 603 546 116 (popř. e-mail jana.mauleova@arcadia.cz), rádi se s Vámi domluvíme na podrobnostech spolupráce. Uvítáme pomoc v jakémkoli rozsahu, význam má pro nás každá prodaná kytička a rozdaný letáček!

Více informací na www.cdpr.cz

Velký význam má pro nás také podpora formou informování o akci (vyvěšení plakátů, bannery na webu či FB, výzva k příspěvku na sbírkový účet / zaslání dárcovských SMS apod.). Pokud můžete pomoci alespoň touto formou (bez nabízení kytiček), ozvěte se nám, rádi Vám zašleme potřebné podklady.

Těšíme se na všechny nové spolupracovníky!

Za organizátory sbírky pro Ligu proti rakovině Praha
Jana Mauleová, Arcadia Praha, 603 546 116

P.S.: Nabízíme Vám také informační a preventivní publikace, které Liga proti rakovině vydává. Pokud máte zájem rozšířit fond o tyto materiály, rádi Vám vybrané zdarma zašleme.


Plakát v pdf a obrázek kytičky ke stažení zde:

Komentáře