Přejít na obsah

Arménie: Pěšky s toulavým psem – Viktorka Rys

Městská knihovna Kostelec nad Orlicí vás všechny srdečně zve na cestovatelskou přednášku s Viktorkou Rys. Viktorka se toulala stopem a pěšky Gruzií, pak pěšky pokračovala přes arménské hory a Národní park Dilijan, kde se skamarádila s potulnou fenkou Charlotte. Spolu zažily spoustu dobrodružství – cestou přes třítisícové sopky poznávaly život pastevců, ve vinařské oblasti pracovaly na vinohradu, a jak postupovaly na jih, začalo přituhovat. Vojenský konflikt s Ázerbájdžánem nakonec změnil jejich plány. Tahle cesta byla zkrátka od začátku do konce směsicí průšvihů, nádhery a dobrodružství.

VIKTORKA RYS (VIKTORČINA CESTA TAM)
Viktorka cestuje s ultralehkou výbavou, bez letadel a nízkonákladově. Věnuje se zejména dálkovým horským přechodům. Dvakrát přešla karpatský oblouk s cílem v Banátu, pokračovala přes balkánské hory do Istanbulu a přešla Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu. Půl roku žila na Islandu, kde pracovala jako honačka ovcí. Na cestách fotí, filmuje, dobrovolničí a testuje vybavení pro obchod Pod 7 kilo. V nakladatelství BWT Books vydala knihu Hory a nekonečno.

Přednáška se bude konat 8. března 2023 v 17:00 v sále knihovny. Vstupné dobrovolné.

Na Instagramu najdete Viktorku jako @ultraviktorka, na Facebookové stránce pod názvem Viktorčina Cesta tam. Navštívit můžete také její cestovatelský blog www.ultraviktorka.net

Komentáře