Výpůjční doba

Po12.00 - 17.30
St12.00 - 17.30
12.00 - 16.00

ČTENÁŘSKÉ KONTO

Pro využití čtenářského konta si musíte při nejbližší návštěve knihovny nastavit heslo. Se změnou systému již staré přístupové údaje neplatí.Vstup do vašeho konta ...
Více zde

ČERNÁ KRONIKA POSLA Z PODHOŘÍ

Knihu Černá kronika Posla z Podhoří můžete koupit u nás v knihovně za 100 Kč.Za stejnou cenu ji dostanete v RTIC v Kostelci nad Orlicí, v knihovně i v knihkupectví Naděje na Panské ulici v Rychnově n. K., déle v knihovně v Doudlebách n. O., Častolovicích, Dobrušce, Tyníšti n. O. a knihkupectví Flé...
Více zde

Vysvětlující otázky

JAK NA TO?
 
NÁVOD PRO NOVÉ ČTENÁŘE


 

Jak se stanu čtenářem knihovny?
Stačí vyplnit přihlášku! Buď si ji stáhni přímo tady a nebo její formulář dostaneš, pokud přijdeš osobně do knihovny. Přihláška musí být podepsaná jedním z rodičů.


 Kolik stojí přihlášení?
50 Kč na celý rok, takže pokud se přihlásíš např. v březnu, máš zaplaceno až do dalšího března.


 Co všechno si mohu v knihovně půjčit?
Knihy a časopisy.


 

Kde najdu knihy a časopisy, které jsou v knihovně?
I z domova se můžeš podívat na on-line katalog zde, pokud si s vyhledáváním nevíš rady, přijď do knihovny a paní knihovnice ti poradí, jak se v něm hledá.


Na jak dlouho si mohu půjčit knihy?
Výpůjční doba knih je jeden měsíc a časopisu 14 dní. Jestli knihy a časopisy nevrátíš včas, nebo si je neprodloužíš, pošleme ti upomínku, která se platí.


Co když ztratím průkazku?
Za 10 Kč ti vystavíme novou, za opakovanou ztrátu však zaplatíš 50 Kč.


Co když knihy nestihnu přečíst?
Nevadí, stačí si je prodloužit telefonicky, emailem nebo on-line přes náš katalog. Tam to ovšem nepůjde, pokud máš knihy déle než 3 měsíce, knihy je rezervovaná jiným čtenářem nebo nemáš zaplacené poplatky na rok.


Co mám dělat, když knihu ztratím nebo poškodím?
Stává se to, pokud je lehce poškozená zaplašíš maximálně od 50 Kč do 100 Kč poplatek , pokud jsi ji ztratil, je nejlepší koupit stejnou novou knihu a nebo zaplatíš kromě ceny knihy ještě poplatek navíc.


Mohu chodit na svou průkazku i do oddělení dospělých?To bohužel nejde, pokud chceš půjčit knihu z dospělého oddělení, např. povinnou četbu, zajde ti tam pro ni paní knihovnice.


Mohu chodit do knihovny na internet?
Jistě, ve výpůjčních hodinách, kdy je otevřeno na dětském oddělení. Půl hodiny denně je zdarma.


 

© 2010 Městská knihovna Kostelec nad Orlicí