DIČ:  CZ00274968

Krupkova 1154
517 41 Kostelec nad Orlicí

E-mail:  knihovna@biblio.cz
Výpůjční doba pro dospělé

Po8.00 - 17.30
St7.00 - 17.30
Čt8.00 - 17.00
Výpůjční doba pro děti

Po12.00 - 17.30
St12.00 - 17.30
12.00 - 16.00

ČTENÁŘSKÉ KONTO

Pro využití čtenářského konta si musíte při nejbližší návštěve knihovny nastavit heslo. Se změnou systému již staré přístupové údaje neplatí.Vstup do vašeho konta ...
Více zde

ČERNÁ KRONIKA POSLA Z PODHOŘÍ

Knihu Černá kronika Posla z Podhoří můžete koupit u nás v knihovně za 100 Kč.Za stejnou cenu ji dostanete v RTIC v Kostelci nad Orlicí, v knihovně i v knihkupectví Naděje na Panské ulici v Rychnově n. K., déle v knihovně v Doudlebách n. O., Častolovicích, Dobrušce, Tyníšti n. O. a knihkupectví Flé...
Více zde


Kouzelné čtení a elektronická tužka Albi
[ vloženo ]:  30.08.2018    [ autor ]:  SK

 

Pro malé čtenáře i „nečtenáře“ jsme zakoupili Kouzelné čtení s elektronickou tužkou Albi.

Co je Kouzelné čtení? 

„Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží jenom na tom, jakou knihu si právě zvolíte. Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst“ pohádku nebo se hravou formou naučit poznávat barvy, čísla, písmena či nejrůznější tvary. Všechny tyto dovednosti si pak trénují v zábavných edukativních hrách, které knihy obsahují. Starší děti i dospělé určitě zaujme interaktivní Atlas světa či zvířat nebo kniha na výuku angličtiny. Uživatelé jistě ocení fakt, že knihy jsou namluveny populárními interprety, jako jsou Josef Somr, Otakar Brousek mladší či Zora Jandová“.

A jak vlastně Kouzelné čtení funguje?

Je to velmi jednoduché, elektronická tužka slouží a jako čtečka speciálního kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Díky této technologii tužka dokáže předčítat text, který je v knize vytištěn i ten, který je skryt pod ikonami či obrázky. To je ale pouze zlomek toho, co Kouzelné čtení dokáže. V knihách naleznete nepřeberné množství doplňujících informací, ale také vědomostí či postřehové hry. Velkou výhodou je, že elektronická tužka funguje se všemi knihami z edice Kouzelné čtení a nepotřebujete tedy pro každou knihu novou elektronickou tužku“.

Průvodce kouzelným čtením

 

Více informací se dozvíte na www.kouzelnecteni.cz

 

Jaké knihy z edice Kouzelné čtení jsme pro vás, děti, zatím zakoupili?

Moje první písmena

Když roboti brebentí

Staré pověsti české

A

puzzle Náš les

 

A jaká jsou Pravidla půjčování elektronické tužky Albi?

  • Absenčně se elektronická Albi tužka (dále jen Albi tužka) půjčuje na 1 měsíc bez možnosti prodloužení a to pouze registrovaným čtenářům s platnou registrací a vyrovnanými závazky vůči knihovně.

  • Čtenářům mladším 15 let se Albi tužka půjčí oproti podpisu zákonného zástupce.

  • Při zapůjčení Albi tužky se vybírá vratná kauce 200,- Kč.

  • Při zapůjčení je zkontrolována funkčnost Albi tužky se všemi jejími komponenty. Čtenář převzetí Albi tužky stvrzuje podpisem Smlouvy a zavazuje se ji řádně užívat v souladu s převzatým návodem Průvodce kouzelným čtením (Aktualizace audio souborů a aktualizace Albi tužky v návodu provádí pouze knihovník).

  • Elektronickou Albi tužku lze rezervovat.

  • Čtenář je povinen vrátit Albi tužku ve stanoveném termínu. V případě překročení výpůjční doby je povinen zaplatit sankční poplatek ve výši stanovené Ceníkem.

  • Městská knihovna má nárok na vrácení Albi tužky tam, kde byla Albi tužka vypůjčena, tj. v oddělení pro dětské čtenáře městské knihovny.

  • Čtenář je povinen vrátit Albi tužku ve stavu v jakém si ji zapůjčil, tzn. bez MP3 nahrávek.

  • V případě poškození či ztráty Albi tužky uhradí čtenář její plnou cenu 1 200 Kč. Pokud dojde ke ztrátě nebo poškození jejího příslušenství (krabice (obal), USB kabel, nabíječka, stojan na Albi tužku, Audio blok a černobílá kopie návodu Průvodce kouzelným čtením) je čtenář povinen uhradit vzniklou škodu nebo chybějící komponenty dokoupit (dle uvážení knihovníka). Po dodání chybějících komponentů bude vrácena kauce.

  •  V ostatních případech neupravených těmito pravidly platí Knihovní řád.

© 2010 Městská knihovna Kostelec nad Orlicí